Your search results

Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?

vložil: administrator - 27. 6. 2018
Na co si dát pozor při koupi nemovitosti?
Komentáře:0

Při nákupu nemovitosti je nejdůležitější soustředit se už od začátku na tři nejdůležitější oblasti – na lokalitu a technické a právní záležitosti. Je třeba ověřit, zda na nemovitosti neleží zástavní právo nebo věcné břemeno a zjistit, kdo je právoplatný majitel.

Pokud klient tuto přípravu podcení, mohlo by se stát, že zaplatí za nemovitost někomu, komu nepatří, nebo že příliš pozdě zjistí, že má v bytě právo dožití cizí osoba.

Důležitá je také občanská vybavenost daného místa. Budou mít děti školu v docházkové vzdálenosti, nebo je budete muset vozit několik kilometrů daleko?

Dalším zásadním a často podceňovaným bodem při prověřování nového bydlení je budoucí okolní zástavba. Je třeba se seznámit s územním plánem a zjistit, zda vám za pár měsíců nezačne developer stavět před okny nový bytový dům. Územní plán je k nahlédnutí na příslušném městském úřadu a někdy je zveřejněný i na webových stránkách města.

U bytů nesmí kupující zapomenout na sdružení vlastníků jednotek, případně na bytové družstvo. Náklady na byt ukáže aktuální evidenční list či přehled záloh. V něm jsou přesně zapsány položky, které se platí do fondu oprav, na správu, pojištění, odměnu výboru, svoz odpadu atd.

Důležité je také vyúčtování za energie, plyn. Také je dobré se seznámit se základními fakty o hospodaření a plánech domu. Podívejte se na zůstatek na účtu, na pohledávky, výši úvěrů a jejich splatnost. Informujte se o plánovaných opravách domu na další roky a s tím spojené navýšení fondu oprav.

Sdílet

Porovnat