Your search results

OCENĚNÍ NEMOVITOSTI

UVAŽUJETE O PRODEJI NEMOVITOSTI A RÁDI BYSTE VĚDĚLI, JAKÁ JE JEJÍ AKTUÁLNÍ TRŽNÍ CENA?

Nabízím vám stanovení tržní ceny vaší nemovitosti. Služba je nabízena pro majitele zdarma.

Odhad aktuální prodejní ceny nemovitosti mám na základě dlouholeté praxe. Mám k dispozici aktuální data o všech zrealizovaných transakcích přímo z Katastrálního úřadu pro Královéhradecký kraj a zároveň disponuji vlastními cenovými mapami o nemovitostech, které prodali makléři RE/MAX, a to včetně informací o technických stavech a parametrech nemovitostí, doby prodeje atd.

Jaké jsou nejčastější chyby majitelů při stanovení tržní ceny své nemovitosti?

POROVNÁVÁNÍ NA REALITNÍCH PORTÁLECH

Někdy se majitelé snaží ocenit svou nemovitost porovnáváním inzerátů na realitních portálech, kde se nemovitosti teprve nabízí. Konečná prodejní cena nemusí být stejná, jako cena, za kterou se nemovitosti nabizí na realitních portálech. Tato metoda odhadu může vést k velmi nepřesným závěrům. Mnoho inzerátů na internetu vyjadřuje spíše zbožné přání prodávajících, než reálnou tržní cenu. Nabídkové ceny nemovitostí se mohou lišit i o desítky procent od reálných tržních cen.

METODA SČÍTÁNÍ DOSAVADNÍCH NÁKLADŮ

Prodávající si spočítá, kolik do nemovitosti investoval (např. cena pořízení, rekonstrukce, náklady na hypotéku, samotné zhodnocení v čase atd.) a na základě toho stanoví cenu. Bohužel to v praxi ne vždy funguje. Náklady, které jste do nemovitosti investovali, potenciální kupce vůbec nezajímají. To, co potenciální kupce zajímá, je pouze užitná hodnota (je naprosto individuální) poměřovaná ke kupní ceně nemovitosti. A podle užitné hodnoty kupující porovnávají konkurenční nabídky.

POTŘEBA PRODAVAJÍCÍHO

Prodávající stanoví cenu na základě vlastní potřeby. Řekněme, že se rozvádí a chce z prodeje stávajícího čtyřpokojového bytu koupit dva dvoupokojové byty. Prodejní cenu nemovitosti si tedy stanoví s ohledem na cenu dvou bytů, které chce místo jednoho velkého bytu koupit. Je potřeba si uvědomit, že důvody prodeje a potřeba prodávajícího je kupujícímu zcela lhostejná. Jak již bylo řečeno, jediné, co kupujícího zajímá, je pouze užitná hodnota nemovitosti poměřovaná ke kupní ceně.

MÁTE ZÁJEM O OCENĚNÍ VAŠÍ NEMOVITOSTI?

Vyplňte níže svůj dotaz a své kontaktní údaje, nebo zavolejte číslo +420 722 900 734

    captcha

    Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů za účelem vyřízení poptávky v souladu s nařízením EU o ochraně osobních údajů.
    Více informací naleznete ZDE.

    Porovnat